6 C
Skopje
сабота, декември 9, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  АБА: МЗТ закован за дното, загуби и од Цибона

  Кошаркарите останаа на последната позиција во АБА лигата со само четири победи, откако загубија во 17-то коло од Цибона во Загреб 87:79.

  Лошиот финиш ги однесе во пораз кошаркарите на МЗТ во Загреб. Македонскиот шампион во последната четвртина успеа да се врати по негативата од 11 поени, стигна до миниламна предност 76:77 во последните две минути, но до крајот избраниците на Анте Назор поентираа само еднаш, а противникот постигна 13 поени.

  Дреновац со 27 поени го предводеше МЗТ, Клоф постигна 16, а Скот 12 кошеви. Кај Цибона се истакна Шакиќ со 26 поени и Рејнолдс со 19 кошеви (9 во третата четвртина) и 11 аситенции.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.