6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  АБА: МЗТ го декласира Задар

  Кошаркарите на МЗТ ја прекинаа низата од пет порази во АБА лигата со убедливиот триумф над Задар 92:65. Македонскиот шампион против Задар ја забележа петтата победа во регионалната конкуренција.

  МЗТ против Задар го одигра најдобриот меч во сезоната, од почетокот до крајот кошаркарите на македонскиот првак доминираа на двете страни од теренот, а противникот го декласираа во последните 15 минути.

  Дреновац и Скот постигнаа по 18 поени, Симоновски 17, Клоф уфрли поен помалку, а Лалиќ застана на 12 поени.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.