6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АБА лига: Цедевита е првиот финалист

  Кошаркарите на Цедевита славеа третиот полуфинален натпревар со Партизан 87:78 и изборија пласман во финалето, во АБА лигата.

  Цедевита трета година по ред ќе игра во финалето во АБА лигата, откако ја доби полуфиналната мајасторка против белградски Партизан. Белградскиот тим четврта година во низа не успева да го мине полуфиналето, а три пати пречка на тој пат му е Цедевита.

  Хрватскиот шампион и покрај сите проблеми кои го задесија во текот на натпреварот, успеа да победи, најмногу поради одчичите остварувања на Џанан Муса во првото и Лука Бабиќ во финишот на мечот.

  Цедевита, по нецели две минути игра остана без својот најдобар играч и стрелец Рајан Боутрајт, а во третата четвртина играта ја напушти, поради повреда на коленото, Марко Араповиќ.

  Домаќинот на овој меч од почетокот до крајот водеше, ја контролираше играта, а во еден момент од мечот имаше предност и од 14 поени. Доминираше во првиот дел Муса кој постигна 14 поени, со само едно промашување од поле.

  Партизан, во финишот на третиот период успеа да се врати во мечот, а во последната четвртина се доближи на три поени негатива 73:70, но потоа „црно-белите“ не реализираа шест напади, однодно пет пати беа непрецизни во обидите за три поени.

  Цедевита имаше предност 76:70 на 75 секунди до крајот, кога на сцена стапи Бабиќ кој до крајот ги постигна сите 12 поени за својот тим.

  Муса и Билан со по 16 поени беа најефикасни играчи на Цедевита, а Бабиќ постигна 14 кошеви. Кај Партизан Хечер беше стрелец на 16, а Луковиќ на 13 поени.

  Противник на Цедевита во финалето ќе биде победникот од полуфиналето помеѓу Црвена звезда и Будуќност, третиот меч од оваа серија ќе се одигра во вторник, во Белград.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.